sport

Hokejisté Zlína i Vsetína posílili kádry

27.08.2006 - redakce

Zlín, Vsetín – Hokejisté Hamé Zlín a Vsetína finišují s přípravou na nadcházející ročník extraligy. Potí se nejen hráči na ledě, ale i manažeři při hledání posil.

Kádry obou tradičních rivalů se přes léto měnily. S uvolňováním i nákupy začal dříve HC Hamé. Ten například opustil zkušený útočník Král nebo obránce Malinský, do týmu manažer Husička naopak přivedl brankáře Jakuba Čecha, obránce Lučku s Horáčkem, útočníky Kašpaříka a odchovance vracející se z nižších zámořských soutěží Balána a bratry Pšurné. Z Finska se podařilo přivést finského beka Stromberga, který před jedenácti lety získal s národním týmem titul mistra světa. Dalším přírůstkem je zkušený slovenský obránce Sekeráš. "Posílí nás ale jen na úvodních třináct kol, poté se vrátí do švédského Malmö, kde má smlouvu,," upřesnil délku Sekerášova angažmá generální manažer Medvědů Petr Husička. Pilno má i klub z druhé strany kopce Syrákov, který na počátku léta opustili třeba brankář Hovi či útočník Jenáček. Valaši se při hledání posil rozhlíželi hlavně v zahraničí, odkud přišlo hned šest slovenských hráčů, dva Finové a Lotyš. Jedinou tuzemskou posilou je Freiberg. "Hráčský trh je u nás dost přebraný, proto jsme angažovali převážně zahraniční hráče," prozradil trenér Rostislav Vlach. Ten ve funkci hlavního kouče v létě nahradil Břetislava Kopřivu, jenž se přesunul do pozice asistenta.

Extraliga odstartuje 8. září. HC Hamé přivítá na stadionu Luďka Čajky Vítkovice, Valaši ze Vsetína se představí v Pardubicích.

Čtenost článku: 814

<<zpět