sport

Sportovní jednohubky

27.08.2006 - redakce

  • Ragbisté Zlína získali obrovskou posilu pro nadcházející prvoligovou sezonu. Do klubu se vrací odchovanec Kerel Pekárek, hráč se zkušenostmi z Nového Zélandu, Španělska a Anglie. "V minulé sezoně získal v extralize stříbro s Tatrou Smíchov. K nám přichází na roční hostování, od kterého si hodně slibujeme," prozradil místopředseda zlínského ragbyového klubu Martin Dosoudil. První ligu Zlín rozehraje 26. srpna, kdy se představí na hřišti Ostravy. Cílem klubu je postup do play off .

  • Juniorské házenkářky České republiky dosáhly výrazného úspěchu na otevřeném mistrovství Evropy, které se konalo ve švédském Göteborgu. Družstvo se třemi hráčkami Zlína, dvěma zástupkyněmi Kunovic a zlínským trenérem Bohumilem Cepákem v roli asistenta skončilo na šestém místě. Titul získaly Dánky.

  • S tradičním modelem přípravy, ale se značně obměněným kádrem zahájili přípravu na novou extraligovou sezonu volejbalisté Fatry Zlín. Kádr trenéra Romana Macka opustili například Vukanovič a Čajan, nejvýraznější posilou je univerzál Aleš Paták. "Přišel k nám na roční hostování z Opavy," prozradil zlínský kouč. Extraliga odstartuje koncem září.

  • Kanoisté z Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku pořádali první mistrovství České republiky v dračích lodích. Historicky první tituly získali na dvěstěmetrové trati Dragoni Nymburk, mezi ženami triumfovaly Divošky z Prahy.

  • V nadcházejícím ročníku první ligy v sálové kopané nebude startovat Jerevan Slavičín. Tradiční účastník elitní soutěže přestoupil do futsalu, v nadcházející sezoně bude nastupovat v druhé nejvyšší soutěži. "Futsal je v České republice mnohem populárnější než sálová kopaná, očekáváme tedy větší zájem diváků i sponzorů. Co nejrychleji se pokusíme postoupit do první ligy," slíbil prezident Jerevanu Petr Koseček. V první lize sálové kopané Slavičín nahradí Luhačovice.

  • Fotbalistu 1. FC Slovácko Milana Ivanu lákal účastník nejvyšší dánské soutěže OB Odense. Král ligových kanonýrů z minulé sezony úspěšně absolvoval v Odense třídenní testy, nakonec ale nabídku Dánů odmítl. "Myslím si, že má fotbalová kariéra by se měla ubírat jiným směrem než do dánské ligy," vysvětlil své rozhodnutí slovenský kanonýr.

Čtenost článku: 840

<<zpět