zpravodajství

Stavba obchvatu Otrokovic vrcholí

27.08.2006 - redakce

Otrokovice - Obyvatelé Otrokovic i řidiči, kteří projíždějí Zlínským krajem od Přerova na Břeclav, se už můžou konečně těšit na otevření obchvatu města. Podle informací, které našemu měsíčníku poskytlo vedení Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), projedou první vozy po novém obchvatu už letos 27. října. "Celá stavba včetně doprovodných objektů bude dokončena na konci roku 2007," dodal Rostislav Vacula, ředitel ŘSD.

Nicméně říjnový termín se téměř o rok liší od původního záměru. Nejvíce práce zbrzdily výkupy pozemků pod plánovanou trasou stavby. Také financování stavby se od jejího počátku výrazně prodražilo.

Z původně uvažovaných zhruba šesti set milionů korun se výsledná cena po dokončení vyšplhá na téměř jeden a půl miliardy korun, a to včetně nestavebních nákladů. Významnou měrou se o nárůst finančních nákladů postaralo zvýšení DPH pro stavebnictví z pěti na devatenáct procent.

"Celé financování jde přes Státní fond dopravní infrastruktury ze státních prostředků," informoval ředitel Vacula.

Ten rovněž odmítl jakékoliv spekulace o zdržení stavby kvůli malému počtu přítomných dělníků. Množily se totiž mezi obyvateli Otrokovic domněnky, že dodavatelé stavby nemají na stavbě obchvatu dostatečný počet pracovníků a odvolávají je na jiné významné stavby v České republice, jako je například metro v Praze. "Dodavatelé harmonogram výstavby plní," zdůraznil Vacula.

Jakmile na podzim stavaři dokončí severovýchodní část otrokovického obchvatu, měla by začít další etapa. Jihovýchodní část obchvatu směrem na Napajedla, s jejíž výstavbou se začne po dokončení první etapy, je ale zatím ve stadiu územní přípravy.

Čtenost článku: 960

<<zpět