zpravodajství

Zprávičky z kraje

27.08.2006 - redakce

Vsetín má další průmyslovou zónu
Vsetín - Další průmyslovou zónu dokončila v srpnu vsetínská radnice v lokalitě Bobrky. Projekt za více než 40 milionů korun má do regionu přinést několik stovek pracovních míst. Takřka všechny pozemky v průmyslové zóně si již podnikatelé, především místní, rozebrali. "Když si uvědomím, jaké investiční pobídky dává stát zahraničním investorům, pak mě velmi těší, že tyto dotované plochy budou nyní využívat především místní firmy, které jsou pro ekonomickou stabilitu našeho regionu mnohem důležitější," uvedl starosta Vsetína Jiří Čunek.

Centrum pomáhá ženám s podnikáním
Zlín - Zhruba sedm desítek klientek se již obrátilo na Asistenční centrum na podporu podnikání žen, které zřídila Obchodní a hospodářská komora ve Zlíně. Některé z nich již začaly i podnikat, hlavně v oblasti služeb a maloobchodu. Centrum, jehož služby jsou zdarma, je zaměřeno na systematickou pomoc ženám při zakládání podniků a v prvních třech letech podnikání. Asistenční centrum spolupracuje s organizacemi a institucemi ve Zlínském kraji, například se živnostenskými úřady, úřady práce a dalšími odborníky. S žádostí o odborné konzultace se mohou na centrum obrátit ženy z celého Zlínského kraje.

Zaměstanci v regionu stonají dlouho
Zlín - Bezmála 42 dnů činila v prvním pololetí letošního roku průměrná doba pracovní neschopnosti ve Zlínském kraji. Podle České správy sociálního zabezpečení je to po Moravskoslezském kraji nejvíce v České republice. Republikový průměr činil ve stejném období 36,5 dne. Lidí, kteří pobírali nemocenskou, v prvním pololetí ubylo jak ve Zlínském kraji, tak i celé České republice. Důvodem je skutečnost, že se letos zemi vyhnula chřipková epidemie.

Nemocnice staví přistávací plochu
Valašské Meziříčí - Nemocnice ve Valašském Meziříčí se pustila do stavby nové přistávací plochy pro vrtulníky. Stavba, která si vyžádá pět milionů korun, bude dokončena v říjnu. Nyní vrtulníky přistávají asi 200 metrů od nemocnice a lékaři tak musejí použít k transportu i sanitku. "Tento komplikovaný postup odpadne, protože přistávací plocha bude přímo v areálu nemocnice. Ve chvílích, kdy jde opravdu o život, tak získáme drahocenné minuty k dobru," uvedl ředitel nemocnice Milan Leckéši.

Červený kříž pořádá sbírku
Zlínsko - Sbírku balených potravin a drogistického zboží pro muže bez přístřeší pořádá ve dnech 11. až 15. září Český červený kříž. Akce se bude konat denně od 11 do 16 hodin v supermarketech Helvita v Otrokovicích, na Jižních svazích a nám. T.G.M. ve Zlíně, v Itersparu ve Zlíně – Prštném a v Albertu na Jižních svazích ve Zlíně. Balené potraviny a drogistické zboží mohou občané vkládat do nákupních vozíků při odchodu ze supermarketů.

Čtenost článku: 703

<<zpět