zpravodajství

Zprávičky z kraje

19.07.2006 - redakce

 • Kroměříž bude městem stromů
  Kroměříž
  - Vítězem grantového řízení na podporu akce Rok stromu se stala Kroměříž. Kampaň, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství, má za cíl propagovat ochranu přírody a především zdůrazňovat význam a funkci stromů. Obyvatelé Hanáckých Atén se tak mohou těšit na nesčetnou řadu zajímavých akcí, včetně vysazování nových listnáčů ve městě.
 • Velehradský milion pomůže dětem
  Velehrad
  - Více než milion korun přinesla charitativní sbírka, která je již tradiční součástí Dnů lidí dobré vůle na Velehradě. Získané peníze rozdělí organizátoři mezi oceněné projekty, Dětské centrum Arpida v Českých Budějovicích, Domov Marta v Prostějově a Detoxikační centrum Boromejek v Praze.
 • Romové úspěšně zvládli kurz
  Vsetín – Bezmála šedesát romských spoluobčanů obdrželo letos osvědčení o absolvování motivačních kurzů, určených pro méně přizpůsobivé obyvatele. Dalších šest desítek Romů, bezdomovců i postižených lidí úspěšně zvládlo kurzy práce na počítači. Řada z nich si již našla zaměstnání.To je výsledek prvního velkého projektu na podporu zaměstnanosti na Valašsku, který ukončila křesťanská společnost pro evangelizaci a diakonii ELIM. Ne každý účastník však nakonec osvědčení obdržel. "Jen motivační kurzy navštěvovalo osmdesát osob, kurzy práce na počítači celkem jedenasedmdesát," sdělil ředitel ELIMu Jiří Růžička.
 • Za cestu autobusem se platí kartou
  Kroměříž
  - Moderní novinku zavedly v Kroměříži tamní technické služby. Ty jako provozovatel městské hromadné dopravy zásadně změnily způsob placení jízdného. Místo dosavadních lístků budou nyní platit cestující prostřednictvím čipové karty. "Modernizace odbavovacího systému je součástí rozsáhlého projektu bezbariérové dopravy v Kroměříži, jehož celkové náklady činí 30 milionů korun," řekl tiskový mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna. Podobnou službu už zavedli někteří autobusoví dopravci v kraji, o placení kartou uvažuje i vedení zlínské MHD.
 • Turisty vodí po horách ekologové
  Beskydy, Javorníky - Netradiční, ale přínosný přístup k turistům zvolili letos ochránci přírody na Valašsku. Pro návštěvníky Beskyd a Javorníků připravili totiž vycházky po naučných stezkách spojené s odborným výkladem o tamní floře a fauně. "Je to náš příspěvek k propagaci turistiky, která je šetrná vůči přírodě," uvedl jednatel ekologů Milan Orálek. Například okolo Valašského Meziříčí, kde mají mimochodem ochránci přírody sovu základnu, se nachází hned pět takových tras. Ty jsou rozděleny podle náročnosti, takže zdatnější turisté si mohou zvolit obtížnější trať, ti ostatní mohou odpočívat například na naučné stezce okolo rybníka, který je zároveň malou přírodní rezervací.

Čtenost článku: 815

<<zpět