sport

Kádr volejbalistů Zlína bude stejný

25.06.2006 - redakce

Zlín – Kádr volejbalistů VSC Fatra Zlín se přes letní přestávku výrazněji nezmění. Většina hráčů bude v klubu pokračovat.

"Kostru týmu máme pod smlouvami, jednáme pouze s těmi členy kádru, kterým kontrakt po sezoně vypršel," uvedl trenér a manažer Zlína Roman Macek. Ten už stačil prodloužit spolupráci pro příští ročník extraligy s blokařem Herichem a nahrávačem Jakubíčkem.

Otevřené ale zůstává další působení ve VSC Fatra u trojice Goga, Sedláček a Vukanovič. "Goga už nechce být ekonomicky závislý pouze na volejbalu a našel si zaměstnání. Teď zjišťuje, zda bude schopný své pracovní povinnosti skloubit s extraligovým volejbalem," přiblížil situaci kolem nejzkušenějšího člena kádru Macek.

Blokař Sedláček v současnosti studuje návrh nové smlouvy. "Vzal si čas na rozmyšlenou, takže teprve uvidíme, jak se rozhodne," prozradil Macek. "Rád bych ve Zlíně pokračoval, ale jen za stejných podmínek, za jakých jsem hrál v minulé sezoně," vyjádřil se pamětník mistrovského titulu z roku 1999 Sedláček, který byl v nedávno skončeném ročníku extraligy kapitánem.

Nejsložitější je situace kolem univerzála Vukanoviče. Ten je v současnosti doma v Srbsku a očekává s manželkou narození prvního potomka. "Je nám jasné, že má teď jiné myšlenky než na volejbal. Vyjednávání o nové smlouvě je proto u ledu, vrátíme se k němu až v létě," konstatoval zlínský manažer.

Posily VSC Fatra zřejmě hledat nebude a kádr doplní svými odchovanci a hráči, které si stáhne z hostování z jiných celků. "Z prvoligového Starého Města se k nám vrátí Čechmanem a Gurský, více šancí dostane mladý Krba," upřesnil Macek.

Hlavní blok přípravy na novou sezonu zahájí zlínští volejbalisté koncem července.

Čtenost článku: 662

<<zpět