sport

Jonáš Petřík je mistrem světa ve freestyle forms

25.06.2006 - redakce

Jonáš Petřík

Zlín – Zlínský kraj má nového mistra světa. V exotickém sportu freestyle forms se jím stal 19letý Jonáš Petřík ze Zlína, který ovládl světový šampionát v řeckých Aténách.

Freestyle forms je prudce se rozvíjejícím sportem, jenž je založen na základech bojových umění. Rozhodčí hodnotí dynamiku projevu a sladění vystoupení s hudbou. "Vše je doplněné o extrémní skoky a kopy," doplnil Petřík.

Mistrovství světa v Aténách přilákalo reprezentanty z více než dvaceti zemí světa. V Petříkově kategorii startovalo pět desítek závodníků, mezi kterými nechyběli i ostřílení vítězové amerických soutěží. Přestože Petřík nepatřil mezi největší favority, dokázal zvítězit. "Nemohl jsem tomu dlouho uvěřit, došlo mi to až po třech dnech. Radostí jsem potom nemohl několik nocí spát," svěřil se s prvními dojmy Petřík. Ten byl nadšený z atmosféry, která v řeckém hlavním městě panovala. "Byla naprosto jedinečná, nechyběly velké emoce, skvěle jsem si já i ostatní soutěžící šampionát užili," prozradil reprezentant ze Zlína.

Petřík se začal věnovat bojovým uměním před čtyřmi roky. Po půl roce si vybral za svou specializaci freestyle forms. "Trénuji denně, je to velká dřina. Bez ní by ale úspěchy nepřišly," uvědomuje si svěřenec trenéra Tomáše Juráně.

Titul mistra světa není prvním úspěchem Jonáše Petříka. Je také mistrem Evropy, vícenásobným českým šampionem a vítězem řady prestižních mezinárodních soutěží, například největšího tuzemského Czech Open.

"V něm se mi dokonce podařilo obhájit prvenství z minulého roku," prozradil Petřík.

Čtenost článku: 2912

<<zpět