sport

Sportovní jednohubky

25.06.2006 - redakce

• Prvoligové fotbalové kluby ve Zlínském kraji měnily trenéry. 1. FC Slovácko navzdory platnému kontraktu ukončilo spolupráci se Stanislavem Levým a angažovalo Jiřího Plíška, který vedl minulé sezoně druholigové Ústí nad Labem. Plíšek podepsal s uherskohradišťským klubem smlouvu na dobu neurčitou. Tescoma Zlín neprodloužila smlouvu s Lubomírem Blahou a podepsala dvouletý kontrakt s Petrem Uličným, jenž v minulém ročníku trénoval Sigmu Olomouc.
  • Bývalý trenér fotbalových klubů 1. FC Synot a Tescomy Zlín František Komňacký získal s týmem MFK Ružomberok titul ve slovenské nejvyšší soutěži. Společně s Komňackým se z triumfu radoval i útočník Jan Nezmar, který přišel do Ružomberku před sezonou z 1. FC Slovácko. Nezmar i Komňacký slaví kromě vítězství v první lize i zisk Slovenského poháru.
  • Plavec SK Zlín Daniel Málek si zajistil účast na mistrovství Evropy, které se uskuteční začátkem srpna v Budapešti. Málek si nominaci vyplaval v Praze v závodě Českého poháru. Na trati 50 metrů prsa dohmátl v čase 29,51 a tím splnil limit C.
  • Hokejbalisté celku ACS Malenovice nepostoupili do extraligy. Nevydařila se jim baráž v Kladně s celky Habešovny Gladiators a Niosportem Vlašim. V tabulce skončili třetí a obsadili tak jediné nepostupové místo.
  • Bývalé opory házenkářek Zlína Jana Simerská a Kateřina Vašková získaly ve své první sezoně ve francouzské nejvyšší soutěži s týmem Le Havre stříbrné medaile. Z prvenství se radují ve Francouzském poháru.
  • Házenkáři Napajedel se nepřihlásili do nového ročníku extraligy. Důvodem je nedostatečné ekonomické zajištění účasti v nejvyšší soutěži. Tu si naopak v nové sezoně zahraje Bystřice pod Hostýnem. Napajedla budou nastupovat v první lize.
  • Ragbisté RC Zlín obsadili v první lize šesté místo. Tím nesplnili svůj předsezónní cíl, kterým bylo umístění do čtvrtého místa po dlouhodobé části soutěže a účast v bojích o postup do extraligy.
  • Házenkářky HC Zlín - mladší žákyně A vybojovaly na mistrovství České republiky v házené mladších žákyň, které se konalo počátkem června v Tachově, titul vicemistryň České republiky pro rok 2006 a přivezly si domů stříbrné medaile.