zpravodajství

Vlaky Regionova propojí okresní města

25.06.2006 - redakce

Ilustrační foto | foto: Robert Šperka

Zlínský kraj - S naprostou novinkou přišly v těchto dnech České dráhy ve Zlínském kraji. Společně s uvedením nových vlakových souprav Regionova totiž chtějí dráhy pomocí těchto vlaků napřímo propojit všechna bývalá okresní města v kraji.

Pokud půjde vše podle plánu, mohly by už od letošního prosince jezdit pravidelné spoje mezi Zlínem, Kroměříží a Uherským Hradištěm. "Samozřejmě uvažujeme i o přímém spojení se Vsetínem, ale to je ještě otázka času, především kvůli těžší dostupnosti," řekl zástupce ředitele osobní dopravy a přepravy Českých drah ve Zlínském kraji Luděk Urban.

V současné době připravují drážní specialisté jízdní řády a propočítávají výtěžnost jednotlivých spojů. "Vše chceme připravit tak, aby od prvního okamžiku byli cestující maximálně spokojeni," dodal Urban.

Provoz na meziměstských tratích budou zajišťovat především jednotky Regionova, které jsou mezi obyvateli kraje známé spíše jako Valašské pendolino. Koncem května zahájily pravidelný provoz na železniční trati Otrokovice - Zlín – Vizovice, což je teprve druhá trať v České republice, kde se tyto nové moderní vlaky objevily. "Tato trať je pro nás z hlediska osobní regionální dopravy velmi důležitá, má velké vytížení. Kromě toho zde byl již v 80. letech odstartován první integrovaný dopravní systém," řekl při slavnostním uvedení Zlínské Regionovy do provozu generální ředitel Českých drah Josef Bazala.

Čtenost článku: 4499

<<zpět