sport

Hokejisté Vsetína zachránili ligu

21.04.2006 - redakce

Vsetín - Vsetínští hokejisté se udrželi v extralize. Pomohly jim k tomu výsledky barážových utkání s mužstvem Ústí nad Labem, které Valaši zdolali 4:2 na zápasy. Ve Vsetíně tak sice zůstala nejvyšší česká hokejová soutěž, ale jaký bude dál osud klubu, si zatím nikdo netroufá přesně říct.

Zatím není ani rozhodnuto, jakým způsobem bude zajištěno financování příští sezony. V případě, že klub nesežene dostatek prostředků, tak hrozí, že jej v extralize nakonec vystřídá zřejmě jeho soupeř z baráže. Z Valašska se pak hokej přestěhuje na sever Čech. Sponzoři Ústí nad Labem mají totiž na extraligovou sezonu dostatek peněz.

Otázka visí i nad případným obsazením postů dvou trenérů. Břetislav Kopřiva i Rostislav Vlach zatím jasně neřekli, zdali chtějí u týmu zůstat i v příští sezoně, navíc ještě nedostali oficiální návrh od vedení klubu.

"Zatím jsem žádnou nabídku neobdržel. Dlouho čekat ale nemůžu, takže se i poohlížím po jiné práci," potvrdil trenér Kopřiva, který za záchranu v extralize vděčí především výkonu svých svěřenců. "Hodili za hlavu všechny problémy, které nás v sezoně provázely, a úžasně bojovali," vysekl Kopřiva poklonu svému mužstvu.

Jak celá záležitost okolo valašského klubu dopadne, si netroufá Břetislav Kopřiva odhadnout. "Nyní bude záležet na lidech okolo vsetínského hokeje. Pokud se problémy nevyřeší, tak bude mít klub neustálé potíže. V opačném případě se ve Vsetíně může hrát velmi hezký hokej," uzavřel Kopřiva.

Čtenost článku: 800

<<zpět