sport

Volejbalisté Zlína jsou ze svých výsledků zklamáni

21.04.2006 - redakce

Volejbalisté Fatry Zlín (vpravo). Foto: Michal Vlček

Zlín - Pro volejbalisty VSC Fatra Zlín skončila sezona ve čtvrtfinále play off . V něm neprošli přes VK Dukla Liberec, když v sérii prohráli 2:4 na utkání. V základní části extraligy Moravané obsadili sedmou příčku.

S dosaženými výsledky v klubu velká spokojenost nepanuje. "Naším cílem bylo skončit po základní části na šestém místě. To se nám nepodařilo a proto jsme šli na Liberec. I když jsme proti němu nehráli špatně, na favorizovaného soupeře to prostě nestačilo," mrzelo rychlé vyřazení z play off trenéra a manažera Zlína Romana Macka.

Zklamaní byli i samotní hráči. Mrzí je zejména výpadek z poloviny sezony, kdy je několik porážek srazilo ze středu tabulky na její chvost. "Naprosto zbytečné byly zejména porážky s Benátkami nad Jizerou a Brnem. Pokud bychom tyto zápasy uhráli, tak jsme skončili šestí a v prvním kole play off se vyhnuli největším favoritům," prohlásil kapitán VSC Fatra Petr Sedláček. "Ve vyřazovacích bojích s Libercem jsme se sice zlepšili, jenže Severočeši byli i tak nad naše síly. Nedalo se nic dělat, Liberec byl na rozdíl od nás kandidátem na zisk mistrovského titulu," sportovně přiznal zasloužený postup Dukly do semifinále play off nahrávač Peter Goga, který byl největší předsezonní posilou Zlína.

Právě Goga se při hodnocení výsledků klubu nebál kritizovat spoluhráče. Pod neúspěch se podle něj výrazně podepsali mladší hráči. "Trenéři před tímto ročníkem zúžili soupisku a tlak na každého hráče se tak zvýšil. A právě někteří mladí se s tím nedokázali vyrovnat," konstatoval zkušený nahrávač.

Čtenost článku: 875

<<zpět