sport

Sportovní jednohubky

21.04.2006 - redakce

  • Kuriozní zážitek si přivezl triatlonista Petr Vabroušek z Ironmanu v Malajsii. Během cyklistické části se musel vyhýbat opicím. "Na cestě sbíraly potravu, například zbytky gelů nebo tyčinek. Občas jsem musel mezi nimi kličkovat," přiznal s úsměvem otrokovický triatlet, který skončil v malajském závodě na čtvrtém místě.
  • O bruslení na nové ledové ploše ve Zlíně má veřejnost obrovský zájem. Nová plocha byla otevřena v prosinci roku 2004 a do března letošního roku ji navštívilo více než 90 tisíc bruslařů. Město Zlín postavilo druhou ledovou plochu za více než 120 milionů korun.
  • Bývalý hokejista Vsetína a trenér Zlína Antonín Stavjaňa bude v příští sezoně působit na lavičce slovenského celku HC Dukla Trenčín. Ten po uznávaném odborníkovi sáhl poté, co jej předčasně propustil ze svých služeb HK Dynama Nitra, se kterým Stavjaňa vyhrál základní část slovenské extraligy a postoupil do semifinále play off .
  • Díky postupu do play off dostaly čtyři házenkářky HC Zlín zpět část výplat, které jim vedení klubu odebralo po domácí porážce s Pískem. Poznarová, Kysučanová, Vaněčková a Pažourková byly potrestány za špatné výkony. Odebranou část výplat mohly dostat zpět pouze v případě, když družstvo dovedou do vyřazovacích bojů. To se jim podařilo a klub jim tak zpětně výplaty doplatil. "Určitě jsme si za naše výkony potrestání zasloužily, tahle forma se mi ale nezdála moc vhodná. Jsem ale ráda, že jsme nakonec do play off postoupili," přiznala spojka Pavla Poznarová.
  • Sedící medvědi jsou bronzoví. Sledge hokejisté Hamé Sedící medvědi Zlín skončili v lize třetí. Mistrovský titul získali hráči Sparty Praha, kteří ve finále porazili Sharks Nowaco Karlovy Vary 2:0 na zápasy. Celkově Pražané zakončili soutěž s impozantním skóre 74:0. Zlín se do finále neprobojoval vůbec poprvé v čtyřleté historii soutěže. Podle hráčů doplatil na mizernou produktivitu. "Před sezonou jsme přišli o dva skvělé střelce, které nám přetáhla Sparta. Jen těžko jsme je nahrazovali," přiznal kapitán Sedících medvědů Erik Fojtík. Střelecké trápení částečně provázelo Zlín i v boji o bronz, ve kterém se utkali s Králi České Budějovice. Na jejich ledě sice zvítězili 3:0, doma ale vyhráli pouze 1:0. "Šancí jsme přitom měli hodně," připustil Fojtík, autor vítězné trefy.

Čtenost článku: 795

<<zpět