zpravodajství

Zprávičky z kraje

20.04.2006 - redakce

 • Postižení lidé mají novou motivaci
  Vsetín - Zcela nové komunitní centrum, v němž se budou zdraví lidé setkávat se zdravotně postiženými, aby se společně zapojili do volnočasových, vzdělávacích a rekondičních aktivit, bylo slavnostně otevřeno ve Vsetíně v objektu mateřské školy v Rokytnici. Na jeho vzniku se podílela vsetínská radnice, Základní škola Integra Vsetín a Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.
 • Rekordní šálu upletli na Valašsku
  Valašské Meziříčí
  - Přesně 743 metry měří "stuha pro dětský úsměv", kterou na obří tatar navázali účastníci velikonočního jarmarku na zdejším náměstí. Svůj tři roky starý rekord překonali o 121 metr. Prodejem metrových kousků stuhy pořadatelé utržili 2 330 korun. Spolu s dalšími 1 260 korunami, které přidala soukromá společnost, je předali zástupcům místního dětského domova.
 • V Bystřici řádila napoleonská vojska
  Bystřice pod Hostýnem - Napoleonská vojska se v polovině dubna představila na louce nedaleko Bystřice pod Hostýnem. Přes dvě stě padesát vojáků v historických uniformách předvedlo nadšeným divákům ukázku bitvy mezi francouzskými, rakouskými a ruskými vojsky. Na bitevním poli nechyběly dokonalé repliky zbraní z napoleonské doby či vojáci v perfektních uniformách.
 • Miss Academia putuje do Hradiště
  Uherské Hradiště - Letošní titul Miss Academia zamířil na Uherskohradišťsko. Vítězkou již tradiční soutěže o nejkrásnější vysokoškolačku vyhrála ve zlínském finále devatenáctiletá posluchačka Vysoké školy ekonomické v Praze Eva Čerešňáková z Uherského Hradiště. Studentka okouzlila porotu nejen svou fyzickou krásou, ale i například znalostí čtyř světových jazyků i příjemným vystupováním.
 • Baťovo výročí si připomněly stovky lidí
  Zlín - Sto třicáté výročí narození legendárního zlínského podnikatele a obuvníka Tomáše Bati si ve Zlíně připomněly stovky lidí. Na hrob zakladatele obuvnického gigantu přišli položit květiny také představitelé Zlínského kraje i ostatních institucí v regionu.
 • Osobnost rokuOsobností roku 2005 je oční lékař
  Osobností roku 2005 ve Zlínském kraji se stal počátkem dubna při slavnostním vyhlášení v Městském divadle ve Zlíně primář oční kliniky ve Zlíně Pavel Stodůlka (vpravo).

Čtenost článku: 784

<<zpět