zpravodajství

Kraj prosazoval priority při návštěvě premiéra

23.02.2006 - redakce

Kraj prosazoval priority při  návštěvě premiéraZlín - Především oblast budování dálniční sítě na území Zlínského kraje a obsazení průmyslové zóny u Holešova, včetně problematiky zaměstnanosti, byly hlavními tématy únorové oficiální návštěvy premiéra Jiřího Paroubka ve Zlínském kraji. Premiér zahájil svou návštěvu přímo v Holešově, kde mu samotná rozvojová plocha i její připravované napojení na silniční síť byly prezentovány představiteli kraje v čele s hejtmanem Liborem Lukášem.

"Jsem přesvědčen, že projekt této zóny je z hlediska zaměstnanosti a rozvoje regionu velkou nadějí pro celou Moravu. Jednání o investici automobilky Hyundai do České republiky však zatím nedospěla do finále. Pevně však věřím, že máme dobré místo pro pobočné závody, které bude třeba vybudovat na Moravě," uvedl hejtman. Jeho slova premiér potvrdil. "To základní, co je potřeba v tuto chvíli zlepšit, je dopravní napojení zóny," uvedl a zároveň zdůraznil, že nejde o jedinou možnost využití plochy, a to v případě, že by jihokorejská investice do České republiky nepřišla.

"Cílem této návštěvy bylo seznámit premiéra s problémy, jejichž řešení je předpokladem pro rozvoj našeho regionu. Jde zejména o zlepšení dopravního napojení a vybudování sítě rychlostních komunikací do regionu, obsazení průmyslové zóny v Holešově a restrukturalizace výrobních kapacit v tradičních podnicích, které však v posledních letech ztrácely své přirozené trhy a snižovaly tak svou výkonnost. Debatovali jsme i o zaměstnanosti a úrovni a rozvoji vzdělání, které je základním předpokladem k uplatnění na trhu práce," shrnul hejtman Lukáš. (km)

Čtenost článku: 746

<<zpět