zpravodajství

Zprávičky z kraje

23.02.2006 - redakce

Nejlepším je Petr Čajánek
Zlín - Své sportovce roku vyhlásilo město Zlín. Při slavnostním večeru byli korunováni nejlepší zástupci krajského města, kteří reprezentovali doma i v zahraničí. Mezi jednotlivci zvítězil hokejista Petr Čajánek, nejúspěšnějším kolektivem se stalo družstvo prvoligových házenkářek, které vloni vybojovalo český mistrovský titul.
Poprvé v historii vyhlásil primátor Tomáš Úlehla také Cenu primátora pro nejlepší sportovce v oblasti mládeže. Tu si odnesli mladí fotbalisté ročníku 1992.
Mezi nejlepších deset sportovců Zlína se dostali také: závodník na horských kolech Michal Červenka, reprezentantka v aerobiku Silvie Galíková, plavci Marcela Kubalčíková a Daniel Málek, brankář Igor Murín, hráč kolové Ludvík Písek, atlet Josef Polách, triatlonista Petr Vabroušek a sportovní gymnasta David Vyoral.

Internet povede do domácností
Valašské Meziříčí
- Valašské Meziříčí v brzké době zahájí výstavbu metropolitní sítě s cílem umožnit obyvatelům města a jeho místních částí vysokorychlostní připojení na internet. Objekty napojené na systém centrálního zásobování teplem budou připojeny optickými kabely, ostatní lze připojit bezdrátově s využitím stožáru vysílače TV Prima.
Projekt by měl být realizován od dubna do srpna letošního roku a jeho rozpočet činí 14,8 milionu korun. "V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele zakázky. Případní zájemci mohou předložit své nabídky do 23. února. Dodavatel by měl být vybrán a smlouva s ním uzavřena do konce března," dodal tiskový mluvčí valašskomeziříčské radnice Josef Beneš.

Dopravní hřiště nezanikne
Kroměříž - Kroměřížská radnice se stane vlastníkem tamního dětského dopravního hřiště. Rozhodli o tom zastupitelé města, kteří vyšli vstříc nabídce stávajícího provozovatele hřiště a schválili bezúplatný převod tohoto areálu do majetku města. Současný vlastník kvůli problémům s financováním nemohl provoz dopravního hřiště zachovat a musel by jeho činnost zastavit, což vedení města nechtělo připustit.

Bezdomovci zvládají počítače
Vsetín
- Již druhým týdnem se učí vsetínští bezdomovci a další lidé na okraji společnosti ovládat počítač. Během osmi šedesátihodinových kurzů, které v rámci projektu Vzdělání pro život pořádá vsetínské občanské sdružení Elim, získá základní dovednosti v obsluze počítačů na sedm desítek lidí znevýhodněných na trhu práce. Projekt je plně financován z evropských fondů.
Počítačové kurzy navštěvují nejen bezdomovci, ale také lidé zdravotně handicapovaní a Romové. "V rámci akreditovaných kurzů se naučí ovládat základní programy a naučí se pracovat s poštou a Internetem," informoval ředitel Azylového domu Elim Jiří Růžička.

Čtenost článku: 757

<<zpět