sport

Zubří se na rozdíl od Zlína daří dobře

26.01.2006 - redakce

Házenkářky Zlína při tréningu.Zubří, Zlín - Naprosto rozdílné sezony prožívají házenkáři HC Zubří a házenkářky HC Zlín, dva ze tří zástupců Zlínského kraje v nejvyšších soutěžích. Zatímco extraligové Zubří patří na špici tabulky, obhájkyně českého titulu ze Zlína se od počátku interligové sezony trápí ve spodních patrech. I proto po deseti odehraných kolech vyměnily trenéra.

Zubří momentálně vládne společně s Karvinou pevnou rukou extralize. "Jsme v tabulce druzí a rádi bychom na této příčce byli i na konci základní části," informoval manažer klubu Jaromír Petřek. Do konce dlouhodobé části ale ještě zbývají tři měsíce a na případné zaváhání Valachů čeká hned několik soupeřů. "Silný je Jičín a také Hranice, nahoru se budou tlačit i nevyzpytatelné Lovosice. Ještě nás čekají těžké zápasy. Chci ale věřit, že pro nás sezona skončí úspěšně, tedy účastí ve finále," svěřil se Petřek. Házenkářky Zlína jsou obhajobě loňského titulu zatím hodně vzdálené a zdaleka nemají jistotu, že se dostanou do vyřazovací části. Trenér Tomáš Bárta proto na svou funkci rezignoval a vedení místo něj angažovalo Antonína Střelce. Ten byl Bártovým předchůdcem a získal se Zlínem v minulé sezoně titul. V létě ale z klubu nečekaně odešel. "K tomu, co bylo, se už nechci vracet. V létě jsem sice získal trpkou zkušenost, teď je ale situace jiná. Chci dostat Zlín do play off ," prohlásil staronový trenér.

Střelec chce změnit především přístup hráček k zápasům. "Za mě se na hřišti umíralo, bojovalo. Teď ale holky hrají profesorsky a to se mi nelíbí," prohlásil. Bývalý kouč mu drží palce. "Nejsem zatrpklý, Střelce jsem místo sebe naopak doporučil," přiznal Bárta, který zůstal v klubu ve funkci šéftrenéra mládeže.

Čtenost článku: 919

<<zpět