zpravodajství

Zóna uplatnění nalezne

26.01.2006 - redakce

Zlín, Soul - Připravovaná průmyslová zóna v Holešově má podle hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše velkou šanci být zaplněna v rámci komplexního projektu investice automobilky Hyundai, a to v případě, pokud se tato společnost nakonec rozhodne investovat v České republice. Přestože hlavním favoritem na umístění závodu jsou s největší pravděpodobností Nošovice, pro související výroby budou potřebné další významné plochy, na nichž vyrostou pobočné závody. Hejtman to uvedl po svém návratu z jihokorejského Soulu, kde s vedením automobilky jednal v rámci české delegace.
"Při jednání v Soulu jsem se přesvědčil o tom, co tvrdím od počátku. Klíčem k rozvoji zóny a také území střední Moravy je, aby se automobilka rozhodla investovat v České republice. Pokud takovéto finální rozhodnutí padne, bude to velký projekt s významnými sekundárními efekty, z něhož bude těžit celá Morava. Nepůjde totiž jen o lokalizaci hlavního závodu, ale také o související pobočné závody, které budou potřebovat další plochy pro výrobu," uvedl Libor Lukáš bezprostředně po svém návratu.
Hejtman deklaroval zástupcům korejské společnosti připravenost pozemků v holešovské zóně, představil koncept dopravního spojení se Slovenskem rychlostní komunikací dálničního typu, a také je seznámil s možností bytů pro zaměstnance, vznikem mezinárodní školy pro děti zahraničních pracovníků a koordinací dopravy pro zaměstnance, kteří budou v zóně pracovat.

Čtenost článku: 703

<<zpět