zpravodajství

Ministr spravedlnosti jednal na Slovácku také o soudu

02.01.2006 - redakce

Zlín, Uherské Hradiště - Při své návštěvě Slovácka jednal ministr spravedlnosti Pavel Němec s hejtmanem Liborem Lukášem především o zřízení pobočky krajského soudu ve Zlíně, a také o dalším osudu bývalé komunistické věznice v Uherském Hradišti. V prvním bodě se oba shodli na nutnosti zřízení státních institucí v krajích, kde citelně scházejí.

"Zřízení krajského soudu ve Zlíně podporuji. Pro mne to není otázka politická, ale záležitost možností rozpočtu," řekl ministr. Dodal, že ke zřízení soudu by s ohledem na finance mohlo dojít v příštím volebním období. Co se osudu uherskohradišťské věznice týče, oba politici zastávají názor, že je potřeba rozsáhlý objekt začít znovu aktivně využívat. Už nějakou dobu se v souvislosti s ním mluví o vybudování muzea totality.

Podle starosty Uherského Hradiště Libora Karáska by objekt mohl být využíván i ke vzdělávacím a kulturním účelům. "Pokud vše půjde podle plánu, mohlo by k převodu z ministerstva spravedlnosti na město dojít už příští rok. A během dalších dvou let bychom vypracovali návrh využití budovy," řekl.

Právě projekt využití objektu je podle ministra rozhodující. "Myšlenku muzea podporuji, musím ovšem upozornit, že finančně její realizaci zajišťovat nemůžeme," řekl. (dud)

Čtenost článku: 1488

<<zpět