zpravodajství

Zprávičky z kraje

02.01.2006 - redakce

Z Veselí do Kunovic vede nová stezka Kunovice
Především obava o bezpečnost dětí na silnicích přivedla před několika lety projektanta Františka Hlůška na myšlenku propojit cyklostezkou Veselí nad Moravou, Ostrožskou Novou Ves, Kunovice a Uherské Hradiště. Před nedávnem byly slavnostně otevřeny další dva úseky této cyklistické stezky, čímž vznikla patnáctikilometrová trasa končící prozatím v Kunovicích. Zbývající několikasetmetrový úsek směrem na Uherské Hradiště by mohl vzniknout už v příštím roce, čímž by byl projekt kompletně dokončen.

Gentlemanem roku je mladý policista Uherské Hradiště
Hrdinským činem se vyznamenal koncem loňského února pětadvacetiletý policista z Uherského Hradiště. Robin Menšík zachránil život ženě, když jí poskytl první pomoc po dopravní nehodě v blízkosti obce Ostrožská Nová Ves. Za svůj čin pak převzal ocenění Gentleman silnic. Nehoda se stala v brzkých ranních hodinách na namrzlé vozovce a Robin Menšík ji viděl pouze ve zpětném zrcátku. Přesto se vrátil, ženě vyčistil dutinu ústní, čímž obnovil dýchání a zachránil jí tak život. Uběhlo teprve čtvrt hodiny, než jeden z kolemjedoucích řidičů zareagoval na jeho výzvu o pomoc.

Kroměříž počítá v rozpočtu s menšími příjmy Kroměříž
Definitivní podobu rozpočtu na příští rok schválili kroměřížští zastupitelé. V roce 2006 tamní radnice počítá s příjmy ve výši 640 milionů 650 tisíc korun. Výdajová stránka rozpočtu počítá s částkou 656 milionů 682 tisíc korun. V porovnání s letošním rokem bude mít Kroměříž k dispozici mnohem méně finančních prostředků. "Na straně příjmů pro rok 2006 počítáme s 80 miliony korun z prodeje dlouhodobého majetku, což je výrazné snížení oproti letošku, kdy máme k dispozici 233 milionů, a to hlavně díky prodeji velkého majetku, jako je například část areálů získaných od armády, pozemky pro obytnou výstavu a další majetek města," uvedl místostarosta Kroměříže Petr Sedláček.

Nový silniční podjezd funguje po tři čtvrtě století Uherské Hradiště
Už třikrát za posledních 75 let se mluvilo o nutnosti zbudování podjezdu pod tratí Českých drah v bezprostřední blízkosti centra města. Železnice rozdělovala město na východní a západní část a komplikovala život nejen občanům hustě obydleného sídliště Štěpnice, ale také zdravotníkům a pacientům zdejší nemocnice.
Přes přejezd totiž vedla jediná cesta z centra na pohotovost. Podjezd za 93 milionů korun byl slavnostně otevřen za účasti představitelů města, kraje, Státního fondu dopravní infrastruktury a Ředitelství silnic Zlínského kraje, které je hlavním investorem celého projektu.

Čtenost článku: 941

<<zpět