sport

Z regionálních rivalů se více daří Zlínu

08.12.2005 - redakce

Z regionálních rivalů se více daří ZlínuZlín, Uh. Hradiště - Velmi rozdílně hodnotí podzimní část sezony zástupci Zlínského kraje v první fotbalové lize. Zatímco v klubu FC Tescoma Zlín vládne mírný optimismus, v uherskohradišťském 1. FC Slovácko zklamání.

Zlínu se vůbec nevydařil vstup do sezony a začalo se o něm mluvit jako o kandidátu na sestup. "Začátek byl špatný, poznamenala nás hned domácí porážka v prvním kole s Blšany. Postupně jsme se ale chytili a vývoj byl pozitivní," stručně zhodnotil podzim ředitel Zlíňanů Josef Duda. Na jaře podle něj budou dál pracovat na splnění předsezonního cíle. "A tím je pěkná hra a umístění v lepší polovině tabulky," prohlásil.

V Uherském Hradišti však zatím spokojenost nevládne. Tamní mužstvo chtělo útočit na evropský pohár, blíže má ale k druhé lize. "V začátku sezony nás hodně přibrzdily příušnice, chybí nám také notná dávka štěstí. Na něj se ale nevymlouváme," upozornil mluvčí uherskohradišťského klubu Marek Jurák.

Potvrzovat ambice se fotbalistům Uherského Hradiště daří alespoň v domácím poháru. "Postoupili jsme do čtvrtfi nále," upozornil Jurák na fakt, že letošní sezona zdaleka není ztracená.

Čtenost článku: 1115

<<zpět