sport

Vsetínský hokej se nachází v krizi, ale jen sportovně

08.12.2005 - redakce

Vsetín - Hráči klubu Vsetínská hokejová zažívají nejhlubší krizi za dobu svého účinkování v extralize. Šestinásobný český mistr je v tabulce poslední a víc než na play off už musí myslet na to, jak se vyhnout baráži o udržení v elitní soutěži.

"Situace je určitě špatná, ale dokud bude nějaká šance na play off , tak se o ni popereme," neztrácí bojovného ducha trenér Břetislav Kopřiva. Sám si ale uvědomuje, že úspěchem Valachů v této sezoně bude už to, když se vyhnou baráži. Jeho mladé mužstvo má totiž problém: nedává branky.

"Dát branku je velmi složité, často se o úspěchu v útoku rozhoduje už při přihrávce z obranného pásma. Naši hráči jsou šikovní, zatím ale sbírají zkušenosti. Jejich čas teprve přijde," vysvětluje Kopřiva, proč jeho celek dosud nenašel produktivního střelce.

Toho ale trenéři společně s představiteli nového majitele, kterým je ruská společnost Atlantik, intenzívně hledají. "V Česku ale není kde brát. Když je někdo kvalitní, klub si ho podrží," krčí rameny Kopřiva a nevylučuje, že možná přijdou zahraniční posily. "V každém případě chci mít mužstvo posílené do třetího ledna," je nekompromisní Kopřiva.

Zatímco sportovně klub skomírá, po stránce ekonomické je z nejhoršího venku. Nový majitel přinesl potřebný klid. "V tomhle se situace obrátila k lepšímu. Hráči dostávají, co mají nasmlouvané," těší Kopřivu.

Čtenost článku: 1425

<<zpět