sport

Kuželkáři Luhačovic doma neporazitelní

08.12.2005 - redakce

Luhačovice - Kuželkáři Sokola Kare Luhačovice se po dvou nevydařených sezonách vrátili mezi aspiranty na medailové příčky. Příčiny jsou dvě: návrat opory Theodora Marančáka a neporanitelnost v domácím prostředí.

Kuželkáři z lázeňského městečka patří mezi tradiční účastníky první ligy. V posledních dvou letech se jim však nedařilo a hráli o záchranu mezi elitou. "Odešel nám Marančák a tím jsme kromě jeho bodů přišli i o pohodu v týmu. Logicky přišly horší výsledky," přiznal hrající trenér Petr Kudláček.

Teď už je ale Marančák zpátky a Luhačovice opět atakují čelo tabulky. Jejich mistrovské ambice sice zchladily dvě porážky, medailové cíle ale zůstávají. "Případný útok na první místo se nám dost zkomplikoval. Do třetího místa ale chceme skončit určitě," potvrdil Kudláček.

Zatímco v kuželnách soupeřů Luhačovští občas klopýtnou, doma jsou zatím neporazitelní. Kromě vlastních herních kvalit jim kuriozně pomáhá i nový tvar kuželek. "Řády teď povolují nový typ kuželek. Ten je baňatější než typ předchozí a dá se lépe srazit," vysvětlil jednu z příčin luhačovické domácí neporazitelnosti hrající trenér Kudláček

Čtenost článku: 1153

<<zpět