sport

Vánoční cena: úspěch domácích

08.12.2005 - redakce

Tradičně ve skvělou podívanou se proměnil 42. ročník plaveckých závodů o Vánoční cenu, který proběhl ve zlínském pětadvacetimetrovém bazénu. V solidní konkurenci se neztratili ani domácí plavci SK Zlín.

Právě pro závodníky domácího oddílu je "Vánočka" jedinečným závodem. "Jedním slovem to je tradice," poukázal prsař Daniel Málek na fakt, že zlínský mítink je vůbec nejstarším pohárovým závodem v České republice. "Naši plavci se můžou ukázat před svými rodinami a přáteli. Je to pro ně určitě jiné, než startovat na závodech v jiných městech," prozradil šéftrenér SK Zlín Petr Přikryl.

Právě Daniel Málek patří se svou klubovou kolegyní Marcelou Kubalčíkovou k nejúspěšnějším účastníkům Vánoční ceny. Přestože svá prvenství počítá na desítky, nejvíce si váží třetího místa z roku 1993. "Tehdy jsem teprve pronikal mezi českou špičku. Plaval jsem na sedmé dráze a dohmátl třetí. Bylo to pro všechny obrovské překvapení. Teprve po tomto umístění si mě konkurence pořádně zapamatovala," vzpomínal veleúspěšný český prsař.

Čtenost článku: 1172

<<zpět