sport

Sportovní jednohubky

08.12.2005 - redakce

  • Ragbisté Zlína přezimují na pátém místě sedmičlenné první ligy. Trenér Martin Dosoudil s tímto umístěním příliš spokojen není, protože nezaručuje postup do play off . Pro jarní část sezony proto vyhlásil jednoznačný cíl: posunout se minimálně na čtvrté místo, ze kterého se postupuje do vyřazovacích bojů v druhé nejvyšší soutěži. K posunu v tabulce má pomoci i plánované soustředění týmu v Anglii, které by se mělo uskutečnit těsně před zahájením jarních odvet v březnu příštího roku.
  • Házenkáři Napajedel v extralize nebojují jen o body, ale i o rekonstrukci své haly. Ta zatím nemá parametry požadované pro nejvyšší soutěž, proto napajedelští házenkáři musí své domácí zápasy hrát v Otrokovicích. Pokud se ale družstvo v extralize udrží, bude to podle vedení klubu jasný signál pro napajedelskou radnici, že se vyplatí rekonstruovat místní halu. Pokud k tomu dojde, budou se moci házenkáři představit i svým fanouškům v Napajedlích.
  • Rallyový jezdec Roman Kresta skončil v továrním týmu Ford. V jeho barvách už nebude v příští sezoně mistrovství světa jezdit ani Krestův letošní kolega Toni Gardemeister, šéf týmu Malcom Wilson totiž vsadil na novou dvojici Marcus Grönholm a Mikko Hirvonen. Přestože Kresta strávil ve Fordu pouze rok, považuje své působení u tohoto týmu za úspěšné. V celkovém hodnocení obsadil osmou příčku.
  • Sportovní jednohubkyZlínským volejbalistům se zatím nedaří plnit předsezonní plány. Místo v lepším středu tabulky extraligy se nachází v její horší polovině. Zklamání z dosavadního vývoje trenér a manažer Roman Macek nezastírá. "Chybí nám body z domácích utkání s Kladnem a Českými Budějovicemi. Venku jsme určitě měli vyhrát v Benátkách nad Jizerou," vypočítal nejpalčivější ztráty. Cíle pro tento ročník soutěže ale Zlín zatím nemá důvod měnit. "Chceme postoupit do play off ," zopakoval klubové ambice Macek.

Čtenost článku: 874

<<zpět