tip na výlet

Jarmarky ohlásily příchod Vánoc

08.12.2005 - redakce

JARMARKY OHLÁSILY PŘÍCHOD VÁNOCSnad v každé větší obci ve Zlínském kraji se v předvánočním období konají tradiční jarmarky. Například přímo v krajském městě se s heslem Pod vánoční stromeček namaluj si zvoneček, se akce uskuteční ve dnech 15. - 22. prosince na náměstí Míru. Lidé tam naleznou stánky s řemesly, vánoční sortiment, chybět nebude prodej vánočních stromků a živých kaprů. Jako absolutní novinka bude letos poprvé i stánek s pravou domácí zabíjačkou.

"Další překvapení jsme připravili pro děti. Na náměstí bude umístěna schránka na dopisy pro Ježíška a rovněž dřevěný Betlém v životní velikosti. Aby toho nebylo málo, na pódiu vystoupí děti a dospělí z obce Držková s originálním živým betlémem. O zábavu se dále postarají lidové soubory z regionu, které zatančí a zazpívají vánoční koledy," uvedla mluvčí zlínské radnice Dana Daňová.

Největší novinkou letošního jarmarku je Vánoční dílna pro děti i dospělé v prostorách radnice. Děti i dospělí můžou malovat na sklo a hedvábí, odlévat plovoucí svíčky, tvořit ozdoby z větviček nebo zdobit svícny. Správnou atmosféru zpříjemní vánoční hudba.

Čtenost článku: 1251

<<zpět