zpravodajství

Kraj získá díky úvěru finance na strategické investice

08.12.2005 - redakce

Zlín - Úvěr ve výši 1,5 miliardy korun od Evropské investiční banky bude čerpat Zlínský kraj. Finanční prostředky mají být použity pro financování rozvojových aktivit v regionu, zejména v oblasti budování dopravní infrastruktury a na investiční akce v oblasti školství, kultury, sociálních věcí a zdravotnictví. Zhruba třetina úvěru je fi xována směrem k budování strategické rozvojové plochy v Holešově.

Přijetí úvěru předpokládá rozpočtový výhled Zlínského kraje na roky 2006 až 2008. Úvěr by měl být v několika tranžích čerpán v letech 2006 až 2009.

Zlínský kraj si úvěr od Evropské investiční banky vybral z důvodu několika předností. "Úvěr fi nancuje 50 procent výdajů těch akcí, na jejichž fi nancování je určen, a to za velice příznivých úrokových a poplatkových podmínek. Banka také nevybírá žádné poplatky za zpracování a poskytnutí úvěru, vedení účtu a rezervaci zdrojů," uvedl tiskový mluvčí Zlínského kraje Patrik Kamas.

K tomu je banka schopna nabídnout velice příznivé úrokové podmínky. Úvěr je také poskytován bez zajištění.

O schválení úvěru hlasovalo Zastupitelstvo Zlínského kraje na svém zasedání, které se uskutečnilo po uzávěrce tohoto vydání.

Čtenost článku: 1048

<<zpět